מי שרוצא תוכי יפה ובריא שילמד את זה!!  

התזונה הנכונה לתוכי שלנו.

צילום : Pixabay.com

מי שרוצא תוכי יפה ובריא שילמד את זה!!  

התזונה הנכונה לתוכי שלנו.
ההתשובה לנוצות חזקות, מקור חזק ותוכי שמח נעוצה בעיקר בתזונה נכונה ובריאה.
בבקשה לא לתת לחם או שום חיי לתוכי שלכם זה ממש לא בריא לו ואפילו מסוכן לו !!!!
אכלת תוכים במזון המתאים חשובה מאוד לבריאות שלהם. הזנה בדיאטה מאוזנת מההתחלה עשויה למנוע בעיות בריאות והתנהגות רבות, תזונה לא מאוזנת היא הגורם העיקרי למחלות ומוות מוקדם של התוכים ובמיוחד עיקוב גדילה ובניית שלד וצורה לא נכונה.
הזרעים שאנו מציעים לתוכי שלנו אינם זהים לזרעים שהם ימצאו בבתי הגידול הטבעי שלהם. אנו נוטים להציע זרעים שהם נמוכים יותר בחלבון וחומרים מזינים אחרים, כגון ויטמינים.
כמות האנרגיה המשמשת את עופות בר בחיפוש אחר אוכל היא הרבה יותר גדולה מזה בשימוש על ידי התוכי שלנו. התוכי שלנו נוטה להוציא פחות אנרגיה, וצריך לאכול פחות קלוריות או שיסבול מעודף משקל. אכילה מועטה עלולה לגרום לחוסר ויטמינים, מינרלים, וערכים תזונתיים אחרים.
כאשר נציע זרעים לתוכים שלנו, הם יטו לבחור את המועדפים עליהם, ולהשאיר את השאר. הגבלת הדיאטה רק למספר סוגים של זרעים יכול להוביל לליקויים תזונתיים מסוימים.
תוכים מחליטים מה לאכול על פי המראה, המרקם, והטעם. תציעו מגוון רחב של ירקות ופירות כדי לספק תזונה מאוזנת. שמרו אותם בצורה הטבעית ביותר ותהיו יצירתיים בעת הכנת ארוחות. תלו את המזון מלמעלה בכלוב או בצדדים, הניחו מזון בסורגי הכלוב, או בתוך חללים של צעצועים. לדוגמא, ציפורים גדולות, האכילו בקלחי תירס ולא בגרעינים של תירס בצלחת. זה יעזור לבדר את ציפור, כמו גם לספק גירוי פיזי ונפשי.
חלבונים- אפשר לתת לתוכי שלכם תוספת של תולעי קמח חיות או יבשו וגם כדאי ומומלץ לתת תוספת של ביצה קשה למזון, אפשר לערבב אותה עם האוכל או לתת בנפרד. כמה לתת וכמה פעמים בשבוע- זה תלוי בגודל התוכי ובתזונה שלו מסביב לביצה. ניתן גם לתת עצמות של עוף, רצוי עוף ממרק אבל כל עוף יהיה בסדר אם הוא אינו מתובל מידי. אם נשאר קצת בשר מסביב לעצם- התוכי יהנה מאוד לשחק איתו ולבסוף לפצח את העצמות. מי שמעדיף לתת הודו- מעדיף נכון, זאת משום שערכו התזונתי של ההודו גבוה בהרבה מעוף רגיל.
זרעים וזרעונים - ניתן לקנות תערובות זרעונים מוכנות בחנויות, הן בדרך כלל יכילו דוחן, סתריה, לתת ועוד מרכיבים. מומלץ לקנות תמיד את התערובות האיכותיות יותר (במיוחד אם התוכי אינו אוכל כופתיות) בהן יש תוספות ויטמינים, מינרלים וחלבונים, מאשר את התערובות הפשוטות שערכן התזונתי נמוך, משום שלאחר שהתוכי שובע מהן הוא כבר לא אוכל את הכופתיות ושאר המזון המאוזן יותר.
שקדים אגוזים ובוטנים - תוכים אוהבים אותם מאוד ואין מניעה לתת אותם, אך מומלץ להגביל בכמות משום שהם מכילים אחוזי שומן גבוהים. אפשר לתת אגוז אחת ליומיים או שלושה, הם בריאים מאוד אך כאמור- משמינים.
תערובת הנבטה - מדובר בתערובת של גרגירים מיובשים שניתן לקנות בחנות חיות או לקנות בתפזורת בסופר ולערבב לבד בבית. התערובת מכילה גרגירי תירס יבשים, עדשים, חיטה, שעועית לבנה ואדומה, חומוס, אפונה ובעצם- כל מה שאפשר להנביט.
את התערובת מרככים במים לילה לפני או שניתן לקצר תהליכים ולהשרות במים רותחים במשך שעה וחצי, כך או כך הגרגירים יתרככו והתוכי יוכל להנות מהם. תוספת זו מומלצת ביותר לתזונתו של התוכי- במיוחד אלו שלא אוכלים כופתיות.
חשוב לזכור שאין לשמור את התערובת יותר מיום אחד מאחר שהיא מתחילה לתסוס.
בבקשה לא לתת לחם או שום חיי לתוכי שלכם זה ממש לא בריא לו ואפילו מסוכן לו !!!!

כתב: מיכה כלפה מנהל קבוצת הפייסבוק מגדלי התוכי המזמר

https://www.facebook.com/groups/190317432160013/permalink/228366201688469/

 

Share this Post:
Blog Single

תוכי מזמר